Przekazujący

Najważniejsze funkcje TwojeBDO

Zarządzanie stanem kart

Transkrypcja

Korzystając z rozszerzenia TwojeBDO możemy w łatwy sposób zarządzać stanem kart.

I dla przykładu z poziomu zatwierdzone możemy albo nacisnąć opcje przy interesującej nas w karcie i zaznaczyć na przykład wygeneruj potwierdzenie. I nasza karta w tej chwili przeniosła się do potwierdzenie wygenerowana

Możemy również zaznaczyć kilka lub zaznaczyć wszystkie karty i albo wygenerować potwierdzenie albo je wycofać. Ta sama funkcje działa w planowane oraz potwierdzenie wygenerowane.

Szablony

Transkrypcja

Szablony. Aby w łatwy sposób tworzyć nowe karty przy użycia rozszerzenia TwojeBDO jest korzystanie z szablonów. Aby dodać szablon, przy odpowiadającej nam karcie klikamy "Opcje", a następnie "Zapisz do szablonu". Nazwijmy ten szablon Z20, zapisujemy.


Wchodzimy w szablony, szablony KPO i klikamy szablon Z20. Możemy dowolnie modyfikować wszystkie pola, a także, kiedy chcemy przekazać więcej odpadów, stworzyć więcej kart, klikamy "Dodaj następną". Te pola również możemy modyfikować.


A także, jeśli w przyszłości będziemy chcieli pokazać podobny zestaw kart, to dobrym pomysłem jest skorzystanie z opcji zaawansowanych i pobrać szablon csv. W tej chwili na nasz komputer pobrał się plik, który w przyszłości będziemy mogli łatwo wykorzystać. Aby to pokazać usunę wszystkie karty, a następnie nacisnę "importuj z szablonu .csv" i wybiorę plik, który przed chwilą pobraliśmy. Następnie importuj i widzimy, że wszystkie karty dokładnie tak jak je przed chwilą zapisaliśmy, tak nam się znowu pobrały.


Teraz wystarczy tylko nacisnąć przycisk "Zapisz". I właśnie od razu w tabeli "Potwierdzenie wygenerowane" pojawiły nam się wszystkie cztery karty.


Z szablonów możemy korzystać zarówno przy karcie przekazania odpadów jak i karcie przekazania odpadów komunalnych.


Aby usunąć szablon wystarczy, że wejdziemy "Szablony" -> "Szablony KPO" i następnie przy szablonie, który chcemy usunąć naciśniemy czerwony koszyk.

Skorygowanie błędnej masy

Transkrypcja

Rozszerzenie TwojeBDO pozwala nam w łatwy sposób korygować masę kart.


Jeśli Przejmujący korzysta z rozszerzenia TwojeBDO, to jeśli wejdziemy w zakładkę "Odrzucone", a następnie klikniemy "Opcje". (Widzimy, że tutaj już jakaś korekta na nas czeka). To jeśli klikniemy "Opcje,", a następnie "Skoryguj", to wystarczy, że naciśniemy przycisk "Dodaj poprawną wagę", a następnie "Koryguj" i błędna masa została skorygowana.


Jeśli natomiast Przejmujący nie korzysta z rozszerzenia TwojeBDO, to kiedy wejdziemy w "Opcje", a następnie "Skoryguj". Zobaczymy od niego notatkę, czyli tutaj Przejmujący nas poinformował, że prawidłowa waga to 777. I na taką wagę samemu zmieniamy i klikamy "Koryguj" i również karta jest już skorygowana.

Ewidencja

Transkrypcja

Korzystając z rozszerzenia TwojeBDO możemy łatwo wejść do ewidencji z poziomu karty. Przeniesie nas ono od razu do właściwego miejsca, czyli do miejsca, gdzie mamy kod i rodzaj odpadu, który nas interesuje. I w tym miejscu możemy również zaznaczać wszystko, jak i zaznaczać pojedyncze karty i w prosty sposób wpisywać je do ewidencji. Możemy wybrać teraz czy samodzielnie czy automatycznie chcemy. Ewentualnie wybrać jakieś informacje dodatkowe, które zostaną dołączone do każdej z wybranych kart. Następnie wpisz. I jesteśmy informowani, że karty zostały stworzone.

Prostym sposobem na przełączanie się między kartami przekazania odpadów w ewidencji jest korzystanie z tej wyszukiwarki. Mamy tutaj od razu informacje o wszystkich odpadach, które wytworzyliśmy. I możemy sobie wybrać jakikolwiek odpad. Klikamy przejdź. I widzimy, że mamy jedną kartą, którą też możemy zaznaczyć i wpisać. Możemy się również w prosty sposób przełączać między kartam korzystając z przycisku następna oraz poprzednia karta.

Również w ewidencji w prosty sposób możemy tworzyć szablony. Wystarczy, że wybierzemy opcje, a następnie zapisz do szablonu. Tworzymy teraz szablon o wytworzonych z kodem odpadu 17 04 04 i nazywamy go Szablon 002. Następnie zapisujemy. I możemy teraz w prosty sposób wejść w szablony -> szablony wpisów KEO (wytworzone). Ale tak samo możemy stworzyć dla wydobytych czy przyjętych. Wchodzimy w wytworzone i widzimy nasz Szablon 002. Podajemy tylko odpowiednią wagę na przykład 12 i na przykład 10. Zapisujemy i widzimy, że już stworzyła nam się nowa karta w ewidencji.

W przypadku, kiedy chcemy wpisać do ewidencji na przykład wszystkie karty, które się tutaj znajdują to przydatny jest przycisk zaznacz wszystko i przejdź dalej. W ten sposób przy użyciu 5 kliknięć zaznaczamy 50 kart,. A następnie po naciśnięciu przycisku wpisz do ewidencji oraz wpisz, właśnie utworzyliśmy 50 kart w ewidencji.