Szablony – Przekazujący

TRANSKRYPCJA

Szablony. Aby w łatwy sposób tworzyć nowe karty przy użycia rozszerzenia TwojeBDO jest korzystanie z szablonów. Aby dodać szablon, przy odpowiadającej nam karcie klikamy „Opcje”, a następnie „Zapisz do szablonu”. Nazwijmy ten szablon Z20, zapisujemy.

Wchodzimy w szablony, szablony KPO i klikamy szablon Z20. Możemy dowolnie modyfikować wszystkie pola, a także, kiedy chcemy przekazać więcej odpadów, stworzyć więcej kart, klikamy „Dodaj następną”. Te pola również możemy modyfikować.

A także, jeśli w przyszłości będziemy chcieli pokazać podobny zestaw kart, to dobrym pomysłem jest skorzystanie z opcji zaawansowanych i pobrać szablon csv. W tej chwili na nasz komputer pobrał się plik, który w przyszłości będziemy mogli łatwo wykorzystać. Aby to pokazać usunę wszystkie karty, a następnie nacisnę „importuj z szablonu .csv” i wybiorę plik, który przed chwilą pobraliśmy. Następnie importuj i widzimy, że wszystkie karty dokładnie tak jak je przed chwilą zapisaliśmy, tak nam się znowu pobrały.

Teraz wystarczy tylko nacisnąć przycisk „Zapisz”. I właśnie od razu w tabeli „Potwierdzenie wygenerowane” pojawiły nam się wszystkie cztery karty.

Z szablonów możemy korzystać zarówno przy karcie przekazania odpadów jak i karcie przekazania odpadów komunalnych.

Aby usunąć szablon wystarczy, że wejdziemy „Szablony” -> „Szablony KPO” i następnie przy szablonie, który chcemy usunąć naciśniemy czerwony koszyk.