Ewidencja – Przejmujący

TRANSKRYPCJA

Rozszerzenie TwojeBDO pozwala nam w prosty sposób przejść do ewidencji do danego kodu odpadu z poziomu „Przejmującego”. Wystarczy, że przy karcie przekazania odpadów naciśniemy przycisk „Opcje”, a następnie „Przejdź do ewidencji”. Otworzy nam się okno, w którym będziemy mieli wszystkie karty związane z danym kodem odpadów. Możemy w ten sposób albo zaznaczyć wszystkie karty albo zaznaczyć kilka kart. Nacisnąć przycisk „Wpisz do ewidencji”, dodać ewentualnie jakieś informacje dodatkowe. Naciskamy „Wpisz” i w tej chwili zostały utworzone karty w ewidencji.

Żeby w prosty sposób poruszać się po tym oknie, możemy wybierać kody odpadu, które przyjmowaliśmy na naszym koncie, na przykład baterie. Naciskamy przycisk „Przejdź” i przechodzimy do kodu odpadu. Prostym sposobem poruszania się po tym oknie jest również korzystanie z „Następna” lub „Poprzednia” karta.

Korzystając z rozszerzenia TwojeBDO możemy w łatwy sposób utworzyć szablonu z kodem odpadu, który potem możemy wykorzystać w ewidencji. Aby to zrobić wchodzimy na przykład w „Przyjęte”, następnie „Opcje” -> „Zapisz do szablonu”. Tworzymy teraz szablon z kodem odpadu 10 03 21 przyjętym, wpisujemy na przykład „nazwa szablonu 99”, zapisujemy. W tej chwili, żeby skorzystać z tego szablonu wystarczy, że wejdziemy „Szablony” -> „Szablony wpisów KEO (Przyjęte)”, a następnie „nazwa szablonu 99”. Wystaczy teraz, że podamy masę, zapisujemy. I mamy właśnie stworzony nowy odpad w ewidencji.

W przypadku, kiedy chcemy wpisać do ewidencji na przykad wszystkie karty, które się tutaj znajdują to przydatny jest przycisk „Zaznacz wszystko i przejdź dalej”. W ten sposób przy użyciu 5 kliknięć zaznaczamy 50 kart, a następnie po naciśnięciu przycisku „Wpisz do ewidencji” oraz „Wpisz”, właśnie utworzyliśmy 50 kart w ewidencji.